Grawer laserowy


Grawerowanie laserowe należy do najbardziej efektywnych technologii znakowania. Wykorzystywana jest do trwałego nanoszenia wykończeń na różnego rodzaju materiały. Metoda ta pozwala na bardzo szybkie znakowanie produktów, a jednocześnie daje gwarancję wysokiej precyzji całej realizacji. Do podstawowych zalet technologii grawerowania laserowego należy więc także jej niemała wydajność oraz zwiększona produktywność.

Opis technologiczny grawerowania laserowego

Proces grawerowania laserowego odbywa się poprzez redukcję warstwy wierzchniej obrabianego materiału. Na wybrany obszar kierowana jest wiązka laserowa, które promień pozwala na uzyskanie wyjątkowo precyzyjnego efektu. W ten sposób poddawane grawerowaniu fragmenty materiału ulegają odparowaniu, a na poddanej obróbce powierzchni pozostawione zostaje pożądane oznakowanie. Grawerowanie logo przy użyciu technologii laserowej zapewnia precyzję co do każdego milimetra. Metoda ta pozwala na swobodne rzeźbienie w wielu materiałach, gwarantując odpowiednie odwzorowanie nawet najbardziej precyzyjnych wzorów. Tym samym podczas obróbki możliwe jest wykonanie niemal dowolnego kształtu zdobienia.

Grawerowanie logo jako forma promocji

Technika grawerowania laserowego uznawana jest za jedną z najbardziej trwałych metod znakowania powierzchni. Jej zaletą jest trwałość grawerunku, który nawet pod wpływem zastosowania środków chemicznych nie ulega żadnym zniszczeniom lub zmianom. Te niezwykle pożądane właściwości sprawiają, że grawerowanie logo jest bardzo eleganckim sposobem na zdobienie rozmaitych akcesoriów i gadżetów reklamowych. Metoda ta jest w stanie zapewnić pożądaną nowoczesność, doskonale prezentując się na różnego rodzaju upominkach promocyjnych dla współpracowników oraz klientów. Szczególnie dobrze w tym celu sprawdza się np. długopisy czy pendrive z wygrawerowanym logo firmowym.