Tampondruk


W technice tampondruku farba nakładana jest na wybrany materiał przy pomocy tamponu, czyli specjalnego stempla silikonowego. Ta szczególna metoda znakowania przypomina pod niektórymi względami zasady działania zwykłych pieczątek. Farba drukarska zbierana jest jednak przez tampon ze specjalnej płyty z wytrawionym wzorem. Następnie stempel uderza w znakowaną powierzchnię, dzięki czemu możliwe jest pozostawienie trwałego nadruku.

Znakowanie zróżnicowanych powierzchni

Technologia druku tamponowego daje bardzo duże możliwości. Stosowana jest zwłaszcza w przypadku konieczności znakowania przedmiotów posiadających nieregularny kształt powierzchni, na przykład wklęsły lub wypukły. Istotnym aspektem w tampondruku jest odpowiedni dobór farby do zadrukowywanego materiału, dzięki czemu wykonany nadruk jest praktycznie nieusuwalny.

Szybka realizacja i wysoka jakość

Prostota techniki tampondruku pozwala na sprawne znakowanie sporych partii artykułów w krótkim czasie, co znacząco przyspiesza realizację zamówienia. Cechą charakterystyczną wykonanych w ten sposób nadruków jest ich bardzo wysoka rozdzielczość. Dzięki temu nawet najmniejsze oraz najdrobniejsze napisy pozostają doskonale widoczne oraz czytelne.